چت رومclose
چگونه لوستر شیک انتخاب کنیم؟ +تصاویر
تغییر نام کاربری
بازارچه

حمایت از ساسان اس ام اس


اطلاعیه ها


سیستم جدید سیستم جدید انجمن ساسان اس ام اس (بررسی مشکلات اولیه)
چت روم .....چت روم انجمن بزرگ ساسانــــ اســــ امــــ اســــ.....
+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج:
 1. Top | 351

  محل سکونت
  اهواز
  نوشته ها
  23438
  نمایش سایر مشخصات

  موضوع چگونه لوستر شیک انتخاب کنیم؟ +تصاویر  زماني لوسترها فقط يك شكل و شمايل داشتند؛ رشته هاي كريستالي آويزان با شرشره هاي كناري كه در رنگ و اندازه اي در خانه ها پيدا مي شد، وسيله اي كه براي زيباتر كردن فضاهاي مسكوني و اداري استفاده مي شد، تقريبا همه يك شكل بود با يك طراحي خاص اما حالا طراحان دكوراسيون براي هر محيطي بسته به كاربرد و كارايي اش يك جور لوستر استفاده مي كنند.


  اين روزها طراحي لوسترها بسيار متنوع شده و رنگارنگ. كافي است فقط دوري كوتاه در راسته بازار لوستر بزنيد تا تغيير دنياي طراحي لوسترهاي ديروز تا امروز دست تان بيايد. دنياي عجيب كريستال ها و فلزها حالا آن قدر عجيب شده كه ديگر نمي توان به سليقه بصري اعتماد كرد. لوستر يكي از معدود لوازمي است كه آوردن آن به هر محيطي قاعده و قانون خودش را دارد. با مختصري از اين قواعد بيشتر آشنا شويد.

  اولين فاكتور مهمي كه در زمان خريد لوستر بايد به آن توجه كرد استايل يا طراحي اصلي است كه بايد حتما متناسب با فضاي دكوراسيون خانه شما باشد. درواقع چيدمان و دكوراسيون خانه در انتخاب نوع لوستر تاثير زيادي دارد؛ مثلا اگر دكوراسيون شما كلاسيك و سنتي است و به قول معروف با مبل هاي سلطنتي سرتاسر خانه تان را پوشانده ايد، بهتر است لوستر هاي كريستالي با طرح هاي كلاسيك انتخاب كنيد.


  اين لوسترهاي كريستالي كه چهره آشنايي دارند معمولا يك پايه فلزي دارند كه كريستال هاي كوچك و بزرگ از اطراف آن آويزان شده؛ كريستال هايي كه برخي زيادي درخشان هستند و بعضي جلوه چنداني ندارند. شكل كريستال ها هم متفاوت است؛ گوي هاي چندوجهي، لوزي هاي بلند و كوتاه و. . . .

  در خانه هاي كلاسيك امروزي نوع ديگري از لوسترها هم استفاده مي شود كه در مقايسه با كريستالي ها قديمي تر و البته مجلل تر و گران تر هستند. لوسترهاي برنجي، نقره اي يا حتي دسته اي كه پوششي از آب طلا دارند. اين لوسترها كه نشانه اي از خانه مادربزرگ ها با خودشان دارند، بسته به عيار فلزي كه در آنها به كار رفته قيمت خاصي دارند.


  مزيت اين لوسترها نسبت به انواع ديگر اين است كه اولا يك جورهايي با طراحي دكوراسيون ايراني ها جور درمي آيند، ثانيا از فلزات گرانبها ساخته شده اند كه موقع فروش ضرر زيادي ندارند و ثالثا به خاطر كار دستي كه روي آنها انجام مي شود، اثر هنري محسوب مي شوند و در همان نگاه اول كلي چيدمان خانه را زیباتر مي كنند. اين لوسترها هم فقط به درد خانه هاي بزرگ و مجلل مي خورند و اگر در خانه اي به سبك مدرن آورده شوند يك جورهايي تضاد در محيط درست مي كنند.

  اين روزها در خانه هاي مدرن بيشترين استفاده از شيشه را در لوسترها مي كنند و اكثر آويزهاي اين خانه ها از جنس كريستال هستند. فقط فرق آنها با نوع كلاسيك در طراحي خاص است. در لوسترهاي مدرن امروزي كه براي خانه هايي با همين سبك ساخته شده اند حرف اول و آخر را طراحي خاص مي زند؛ يك طراحي عجيب و متفاوت از شاخه هايي كه هميشه در لوسترهاي معمول رسم بوده!


  خيلي از طراحان داخلي اين روزها ترجيح مي دهند كمي دست به كارهاي خارج از معمول بزنند و يك جورهايي سنت و مدرنيته را با هم قاطي كنند. اين وسط بهترين روش براي اين آميزش عجيب استفاده از لوسترهايي با طراحي متفاوت از نحوه دكوراسيون خانه است.


  گاهي يك لوستر كريستال 10 شاخه اي در فضايي مدرن صحنه بديعي به وجود مي آورد و گاهي يك لوستر مدرن و ساده امروزي فضاي يك خانه سنتي را حال و هواي ديگري مي بخشد. پس درباره لوستر هيچ وقت قاطع نباشيد و وقت خريد به طيف هاي مختلف نيم نگاهي داشته باشيد.

  نگران نباشيد. اين موضوع براي همه كمي نگران كننده است. اينكه چه لوستري بايد به خانه آورد، هميشه دغدغه اصلي طراحان داخلي هم بوده. انتخاب بين كلاسيك ها و مدرن ها هميشه سخت است. اما اينجا يك راه ساده براي تان داريم.


  كافي است به سايت http: //www. murano-lite. com سری بزنيد و در قسمت پروژه هاي مشتري ها، تصويري از محلي كه براي خريد لوستر آن به دردسر افتاده ايد را ارسال كنيد ( اتاق نشيمن، اتاق خواب، سرويس بهداشتي و. . .). آنها روي تصوير خانه شما انواع لوسترهايي كه در نظر داريد را قرار مي دهند و مانند يك مشاور كلي راهنمايي تان مي كنند.

  اگر قرار است لوستر بالاي سر ميز ناهارخوري يا درست وسط فرش خانه قرار بگيرد، آن وقت مي توانيد اين محاسبات را با توجه به دو المان ميز يا فرش انجام دهيد. اگر لوستر بالاي ميز ناهارخوري باشد بايد عرض ميز را تقسيم بر دو كنيد؛ يعني ميزي با عرض يك متر - دقت كنيد عرض نه طول!- به لوستري با قطر 50 سانتي متر نياز دارد. در رابطه با فرش هم مانند اتاق بايد طول و عرض را با هم جمع و به فوت تبديل كنيد. عدد به دست آمده اندازه لوستر مناسب تان است؛ البته در مقياس اينچ!


  اگر مي خواهيد بالاي ميز غذاخوري تان از چند لوستر استفاده كنيد اما اندازه هاي آنها را نمي دانيد بايد از يك فرمول خاص كمك بگيريد. كافي است عرض ميزتان را تقسيم بر تعداد لوسترهاي مورد نظر به اضافه عدد يك كنيد. به عنوان مثال اگر عرض ميزتان 135 سانتي متر است و در نظر داريد دو لوستر بالاي آن نصب كنيد، كافي است 135 را تقسيم بر سه كنيد. به اين ترتيب هر لوستر بايد قطري حدود 45 سانتي متر داشته باشد و با همين فاصله از ديگري نصب شود.


  چطور بايد اندازه لوستر مستطیلی را تعيين كرد؟ اول با روشي كه توضيح داديم به عدد قطر لوستر برسيد؛ مثلا براي ميزي كه 135 سانتي متر عرض دارد و 188 سانتي متر هم طول، لوستري با قطر معمول 67 سانتي متر مناسب است. در اينجا بايد عدد 67 را از طول ميز كه همان 188 است، كم كنيد که عدد 121 سانتي متربه دست می آید؛ يعني لوستر بالاي سر ميز بايد داراي عرض تقريبي 67 و طول تقريبي 121 باشد!


  گردآوری: ساسان اس ام اس

  منبع: مجله منزل+ پاسخ به موضوع
<-PostPage->برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


collapse

تاپیک های مرتبط

[Post_Last_User] post_new [Post_Title]
برو بالا