نازچتclose
دانستنی‌ های جالب (17) +تصاویر
تغییر نام کاربری
بازارچه

حمایت از ساسان اس ام اس


اطلاعیه ها


سیستم جدید سیستم جدید انجمن ساسان اس ام اس (بررسی مشکلات اولیه)
چت روم .....چت روم انجمن بزرگ ساسانــــ اســــ امــــ اســــ.....
+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج:
 1. Top | 239

  محل سکونت
  اهواز
  نوشته ها
  23433
  نمایش سایر مشخصات

  موضوع دانستنی‌ های جالب (17) +تصاویر  در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم. شاید اصلاً این موضوع برای شما اهمیت نداشته باشد و از بکار بردن اصطلاح و انجام دادن آن رسم بدون دانستن اصل و ریشه آن هم راضی بوده باشید، ولی جالب بودن قضیه و اینکه شاید دانستن آن برای شما هم جذاب باشد، ما را بر آن داشت که مطلبی با عنوان «دانستنی های جالب» را به صورت سریالی برای شما تدارک ببینیم و در اختیارتان قرار بدهیم.

  این مطلب علاوه بر پرداختن به موضوعات بالا، دانستنی ها و نکات جالب، به برخی از باورهای غلطی که بین مردم رایج است نیز پرداخته و سعی در اصلاح آنها خواهد داشت. امیدواریم مورد استقبالتان قرار بگیرد.

  مثل همیشه ما را بانظراتتان یاری کنید.

  *******

  در جهان به ۶۰۰۰ زبان تکلم میشود.  هر قاره ای، شهری به نام «رم» دارد.  حلزون می تواند سه سال بخوابد.  قلب زنان نسبت به مردان تندتر می زند.  ناراحتی های پا در زنان ۴ برابر مردان است.  هیچ گورخری، خط های مشابه دیگری ندارد.  ۱۳ درصد جمعیت جهان، صحرانشین هستند.  چشم انسان معادل یک دوربین ۱۳۵ مگاپیکسل است.  ژاپن، پرمصرف ترین کشور جهان در زمینه انرژی است.  در ساخت دیوار بزرگ چین، آرد برنج به کار رفته است.  توماس ادیسون، مخترع لامپ از تاریکی وحشت داشت.  یک کودک ۴ ساله روزانه بیش از ۴۰۰ سوال می پرسد!  شیرها تا سن ۲ سالگی قادر به غرش کردن نمی باشند.  پرنده فلامینگو قادر است با سرعتی حدود ۵۵ کیلومتر در ساعت پرواز کند. این پرنده در یک شب حدود ۶۰۰ کیلومتر مسافت را طی می کند.  40 دقیقه طول می کشد تا بزرگترین ابر کامپیوتر جهان بتواند یک ثانیه از فعالیتی که مغز انسان انجام می دهد را انجام دهد.


  گردآوری: ساسان اس ام اس

  منبع: برترین ها+ پاسخ به موضوع
<-PostPage->برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


collapse

تاپیک های مرتبط

[Post_Last_User] post_new [Post_Title]
برو بالا